Golub-Dobrzyń, ul. Sokołowska 38
Czynne PN - PT: od 8:00 do 18:00, SO: od 8:00 do 13:00

Komunikacyjne

Ubezpieczenie OC

Zgodnie z prawem ubezpieczenie OC musi posiadać w Polsce każdy właściciel samochodu. Inaczej ma się sprawa z pozostałymi ubezpieczeniami, które obowiązkowe nie są. O zakupie dodatkowych polis komunikacyjnych – Autocasco, Assistance, czy NNW kierowca decyduje sam.

Ubezpieczenie OC samochodu chroni Cię w przypadku szkód spowodowanych osobom trzecim. Jeśli spowodujesz wypadek, szkoda innego kierowcy zostanie zlikwidowana z Twojego ubezpieczenia komunikacyjnego. Analogicznie, jeśli to Twoje auto zostanie uszkodzone w wypadku, będziesz mógł je naprawić z polisy OC sprawcy kolizji.

A jeśli nie wykupisz obowiązkowego OC? Nie dość, że za naprawę uszkodzonych aut musiałbyś płacić samodzielnie, to dodatkowo UFG nałoży na Ciebie karę za brak obowiązkowej polisy.

Podczas zakupu ubezpieczenia OC pamiętaj, że zakres polisy jest zawsze taki sam, bez względu na to, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzesz.

Ubezpieczenie Autocasco

Jedną z najczęściej wybieranych polis dodatkowych jest Autocasco. Niestety klienci często nie wiedzą, jak ją wybrać i czy w ogóle jej potrzebują. Warto wiedzieć, że tylko AC może np. zagwarantować wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu. A jeśli sam spowodujesz szkodę w swoim samochodzie (np. zarysujesz drzwi o stojący na parkingu słupek),również Autocasco przyjdzie Ci z pomocą.

Assistance

Assistance to dobrowolna polisa, która zapewnia ubezpieczonemu pomoc serwisową, informacyjną lub medyczną. Jest szczególnie przydatna w sytuacji:

  • unieruchomienia pojazdu na drodze,
  • po awarii,
  • po kolizji lub wypadku.

NNW – ochrona kierowcy i pasażerów

Często proponowanym dodatkiem do OC jest również NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje ono ochroną życie i zdrowie kierowcy samochodu i jego pasażerów. Odszkodowanie wypłacane jest w wysokości uzależnionej od skali uszczerbku na zdrowiu, który wyrażany jest procentowo. Pełna suma ubezpieczenia wypłacana jest tylko w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej lub w związku z wystąpieniem u niej trwałych zaburzeń psychoruchowych.